CHP Antalya İl Kadın Kolları kafayı cocuklara taktı

CHP İl Kadın Kolları, Dünya Çocuklar günü nedeniyle Antkoop önünde ki Kepez Çocuk Park’ında 100’e yakın çocukla basın toplantısı düzenledi. Yeğen, Başbakan’a seslenerek; hiç düşündünüz mü, bu çocuklar hangi koşullarda doğuyorlar? Nasıl büyüyorlar? Nasıl besleniyorlar? hiçbir araştırma yapmadan, alt yapıyı hazırlamadan 4+4+4 eğitim sistemini dayattınız. Küçücük yavruları okula başlamak zorunda bıraktınız. Bu yaptığınız hala anne sevgisine, şefkatine ve korumasına muhtaç ana kuzularını ateşe atmak değil midir? Belli ki Türkiye’de anne ve çocuk olmanın dayanılmaz ağırlığının farkında değilsiniz. Dedi.

……………..

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sultan Yeğen, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanlarımızla her ay özel çocuk toplantısı yapma kararı aldık. İlkini geçen hafta gerçekleştirdiklerini belirtti.

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sultan Yeğen’nin, Antkoop önünde ki Kepez Park’ta Dünya Çocuklar günü dolayısıyla düzenlediği Basın toplantısına; CHP İl Başkanı Devrim Kök, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Kepez İlçe Başkanı Halil Bahar, İl Yöneticileri, İl Gençlik Kolları Başkanı Önder Kurnaz, Muratpaşa Meclis üyeleri, CHP Kepez, Konyaaltı, Döşemealtı Kadın Kolları Başkan ve yöneticileri, CHP Kadın Kolları MYK Üyesi İlkay Budak, ve vatandaşlar katıldı.

Yeğen: “farkında değilsiniz”

Yeğen yaptığı açıklamasında; “İlle de her aileye en az üç çocuk öneren Sayın Başbakan; hiç düşündünüz mü, bu çocuklar hangi koşullarda doğuyorlar? Nasıl büyüyorlar? Nasıl besleniyorlar? Nasıl bir eğitimden geçiyorlar? Bu çocukları nasıl bir gelecek bekliyor? Bir de üstüne üstlük hiçbir araştırma yapmadan, alt yapıyı hazırlamadan 4+4+4 eğitim sistemini dayattınız. Sırf kendi dar siyasi ve ideolojik emellerinizi gerçekleştirmek uğruna, henüz küçücük yavruları okula başlamak zorunda bıraktınız. Bu yaptığınız hala anne sevgisine, şefkatine ve korumasına muhtaç ana kuzularını ateşe atmak değil midir? Belli ki Türkiye’de anne ve çocuk olmanın dayanılmaz ağırlığının farkında değilsiniz.” Dedi.

Biz kadınız. Biz anneyiz 

“Biz kafayı çocuklarımıza taktık”

 

Biz Antalya İl Kadın Kolları kafayı çocuklarımıza taktık. Çünkü biz kadınız. Biz anneyiz. Diyen Yeğen, “Milli gelir dağılımındaki derin uçurum, işsizlik, düşük ücretler, eğitimdeki fırsat eşitsizliği en çok anne ve çocuktan mağdur ediyor. Çünkü ülkemiz hala dünyada bebek ölümlerinin, en çok olduğu ülkelerden biri. Çünkü ülkemiz çocuk yaşta evlendirilen kızların sayısının, yüksek olduğu ülkelerden biri. Çünkü ülkemiz hiç aşı olamayan çocukların sayısının yüksek olduğu bir ülke. Çocukların sağlıklı beslenemediği, bu yüzden gelişme ve büyüme bozukluklarının çok yüksek olduğu bir ülkeyiz. Çocuk emeğinin acımasızca sömürüldüğü, okula gitmesi gerekirken çalıştırıldığı, cinsel istismara, şiddete maruz kaldığı bir ülkeyiz. Engelli çocuk sayısı yüksekken, onların gelişim ve eğitimine yönelik çalışmaların göstermelik düzeyde kaldığı bir ülkeyiz. Sokakta yaşayan, dilendirilen, suç örgütleri tarafından kullanılan kimsesiz ve sahip çıkılmayan çocukların sayısının bilinmediği bir ülkeyiz. Devlet yurtlarında ‘koruma’ altına alınan, çocukların şiddete ve cinsel İstismara maruz bırakılarak -sözde- ‘korunduğu’ bir ülkeyiz.” Diye konuştu.

CHP’li kadınların eli önce sizlere uzanacak

Bakın, kapalı kapılar ardımda yapmıyoruz. Basın açıklamamızı yanınıza, parkınıza geldik. Sizler neredeyseniz, bizler orda olacağız. Ellerimizde resimler, verdiğimiz boya ve kağıtlara hayallerinizi bizlerle paylaştınız. Diyen yeğen, Bu öyle güzel, öyle heyecan veren bir duygu ki, bütün saflığınızla bizleri kendi dünyanızda misafir ettiniz. Bu küçük yaşlarınıza karşın, yüreklerinizin Kocaman lığını, hayallerinizin büyüklüğünü bizlerle paylaştınız.” Dedi. Burası Kepez. Burası Zafer Mahallesi Kepez’de zafer. Bizimde hayallerimiz var ama önce çocukların hayallerinin gerçekleşmesini diliyoruz. Görev süremiz boyunca, il ve ilçe kadın kollarımızla birlikte sizlerin yanında olacağız. Görülmeyen, duyulmayan, yapılmayan projeler hazırlıyoruz sizler için. Antalya’da bu dönem CHP’li kadınların eli önce sizlere uzanacak. Hayallerimizi birleştirip büyüteceğiz birlikte. Barış içinde, yaşanılası bir dünya için mücadele bayrağını birlikte yükselteceğiz. Dedi.

Sosyal Demokrat Belediyeciliğin bir örneği

Yeğen Konuşmasını tamamlarken; Sosyal Demokrat Belediyeciliğin bir örneği olarak, Antalya Büyükşehir belediyemiz “süt içmek her çocuğun hakkı” diyerek binlerce çocuğa süt dağıtıyor. Çocuk ağız ve diş sağlığı merkezleri açıyor. Muratpaşa ve Konyaaltı Belediyelerimiz projeleri ile çocuklara el uzatıyor. Bütün çocuklarımızın dünya çocuk gününü kutluyoruz ve tüm hayallerinin gerçekleşmesini yürekten diliyoruz. diye bitirdi.

Yeğen basın açıklamasından sonra, CHP İl Başkanı Devrim Kök, ve Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ile birlikte çocuklara ikramda bulundular.

Dünya cocuk günü

———————————————————————————————————————————————————–

Dünya cocuk günü 

———————————————————————————————————————————————————–

Yorum yaz

mugen 2d fighting games

300x250 ad code [Inner pages]

TAKVİMDEN HABER ARA

Eylül 2014
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« Ağu    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

91. YIL ETKİNLİKLERİ

Kök’ün Halk Şöleni konuşması

KILIÇDAROĞLU’NDAN BAŞBAKANA 16 SORU

ÖTEKİ TÜRKİYE

Foto Galeri

CUMHURİYET HALK PARTİSİ Antalya İl Başkanlığı

Anafartalar Cad. 213 Sok. No:10 Tel : 0 242 334 34 71 – 10- 11- 12Fax :----------- 0 242 334 71 10 Muratpaşa / ANTALYA
Giriş | 2014 CHP ANTALYA . DİZAYN CHP ANTALYA mugen 2d fighting games
Wp Advanced Newspaper WordPress Themes Gabfire