CHP’DE 2. DANIŞMA KURULU YAPILDI

0
237
Print Friendly, PDF & Email

CHP Antalya İl Başkanlığı İl Danışma Kurulu, Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde geçekleştirildi.

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, il danışma kurulunda AK Parti hükümetini ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i eleştirdi.

Çetin Osman Budak, Aydın Özer, Cavit Arı, Önceki dönem Milletvekillerimiz; Mustafa Akaydın, Niyazi Nefi Kara, İl yöneticilerimiz, ilçe başkanları ve yöneticilerimiz, Muratpaşa Belediye Başkanımız Ümit Uysal, Döşemealtı Belediye Başkanımız Turgay Genç, Kemer Belediye Başkanımız Mustafa Gül, İbradı Belediye Başkanımız Serkan Küçükkuru, Belediye meclis üyelerimizin il- ilçe Gençlik ve Kadın Kolları ve çok sayıda partili katıldı.

Danışma kurulunda konuşan İl Başkanı Ahmet Kumbul, hükümeti ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i eleştirdi. TBMM’nin devre dışı bırakıldığını savunan Kumbul, anayasanın ilk iki maddesinin fiilen değiştirildiğini, Türkiye’nin artık tek kişilik bir vesayet sistemiyle yönetildiğini söyledi. İktidar partisinin sistemden faydalanarak kendi menfaatlerini düşündüğünü de kaydeden Kumbul, halkı düşünen tek bir yöneticinin kalmadığını iddia etti. Eğitimin geldiği noktanın çok kötü olduğunu savunan Başkan Kumbul, “Şu an Türkiye tamamen bir yıkım yaşamaktadır. Devletin bağışıklık sistemi zayıflamıştır. Ülke her türlü mikroba ve küstahlığa açık hale gelmiştir. Türk milleti bu sorunu çözecektir” dedi.

Ak Parti iktidarının devletin genetiğiyle oynadıklarıyla suçlayan Başkan Ahmet Kumbul, bu gidişle iktidar olunacak bir ülkenin kalmayacağını söyledi. Sadece betona yatırım yapıldığını anlatan Kumbul, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel’i eleştirerek, “Üst geçitlerde ‘Başladı bitti’ gibi yazan pankartlarla reklam yapıyorsunuz. Yapmadığınız, bitiremediğiniz işleri de yazacak mısınız? Sadece betona yatırım yapan belediye başkanı iyi gelmedi. Artık iyi yönetemiyorsunuz bırakın bize, biz yönetelim” dedi.