HİKAYESİ BİTMİŞ İKTİDAR

0
183
Print Friendly, PDF & Email

CHP Antalya İl Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Antalya, Burdur, Isparta, Konya ve Karaman il başkanlıklarının yöneticilerinin katıldığı “2019 Yerel Seçimlerine Hazırlık ve Değerlendirme Bölge Toplantısı” düzenlendi.
Toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak ve Aydın Özer, Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, il ve ilçe belediye başkanları, eski milletvekilleri, 5 kentin il başkanları ve partililer katıldı. 6 aylık süreçte partilerin izlemesi gereken rota hakkında görüş alışverişinde bulunulan toplantıda CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, “Son 16 yılı anlatmanın zaten bir anlamı yok fakat şunu biliyoruz, genel seçimlere giden yol yerel seçimlerden gidiyor” ifadelerini kullandı.
HEP BERABER KAZANACAĞIZ
Yerel seçimlerde, Antalya’nın 19 ilçesini kazanmak için adım atmadık hiçbir yer bırakmayacaklarına söz veren Kumbul, “Son 16 yılı anlatmanın zaten bir anlamı yok fakat şunu biliyoruz, genel seçimlere giden yol yerel seçimlerden gidiyor. Biz aynı 1989’da olduğu gibi bu dönem doğru ittifaklar, doğru çalışma, sahadaki yoğun çalışma, doğru adaylar, doğru aday belirleme yöntemleri ve buradan çıkan sonuçlarla hem Antalya’da hem Türkiye’nin 81 ilinde CHP’nin belediyeleri kazanacağına inanıyoruz. Antalya’da her köşe başına tabela diken belediye başkanını bu kentten göndereceğimize ve bu kenti sosyal demokrat, aydın, dostlaşan ve dayanışan bir belediyecilik yapısıyla buluşturacağımıza inanıyorum. Bu toplantının buna çok büyük katkısının olacağına inanıyorum. Demokrasiden, insan haklarından, özgürlüklerden, adaletten, hukuktan ve laiklikten yana olan, Türkiye Cumhuriyet’i için mücadele eden toplumun bütün kesimlerini bu seçimlerde aktif görev almaya, CHP’nin adaylarına destek vermeye davet ediyorum. Hep beraber çalışıp, hep beraber kazanacağız, hep beraber yöneteceğiz” ifadelerine kullandı.
SARAYDA ŞATAFAT, HALKTA YOKSULLUK
Hikayesi bitmiş bir iktidarla karşı karşıya olduğumuzun altını çizen Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “2002 yılında bir iktidar yoluna çıktılar. O gün söyledikleri şeylerin nerdeyse hiçbirinin gerçekleşmediği ve Türkiye’nin 16 senenin sonunda daha derin bir ekonomik krize soktukları bir süreci yaşıyoruz. ‘Yoksullukla mücadele etmek için geliyoruz’ dediler, geldikleri yerlerde 16 yılın sonunda ‘Mücadele ediyoruz’ dedikleri yoksulluğu da sakladılar. Türkiye’de bir saray ekonomisi, bir de halkın ekonomisi oluştu. Sarayın ekonomisinde şatafat var, israf var, bir haleden var, devletin kapısından beslenen bir grup iş adamı var. Halkın ekonomisine baktığımız zamanda işsizliği, yoksulluğu aile içindeki huzursuzluğu, çocuğuna pantolon alamadığı için intihar eden babayı görüyorsunuz. Ankara’da ki sarayı yaparken kaynak var, kışlık sarayı yaparken kaynak var, milyarlarca lirayı ortalığa saçarken kaynak var, iş emekliye, yoksula gelince kaynak yok” sözlerine yer verdi.