ANTALYA’YI ANTALYA’DAN YÖNETECEĞİZ

0
366
Print Friendly, PDF & Email

TBMM CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin Antalya İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda siyaset gündemi ve yerel seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  Ak Partili belediyelerin Saray’dan alınan talimatlarla yönetildiğini belirten Özgür Özel, “Biz Antalya’yı Antalya’dan yöneteceğiz” dedi.

TBMM CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, il başkalığını ziyaret etti. “CHP olarak biz demokratik sürçleri işleten tek partiyiz. Recep Tayyip Erdoğan 1300 adayın tamamını, Devlet Bahçeli 780 adayın tamamını iki dudak arasından belirledi. CHP olarak biz Parti Meclisimizde 12 saate 16 saate varan 6 ayrı toplantı sonunda adaylarımızı belirledik. En doğrusunu yapmaya, en doğru adayları belirlemeye çalıştık” diyen Özgür Özel, “Vatanımızı, Antalya’yı seviyoruz; Antalya’yı Antalyalılar Antalya’dan yönetsin istiyoruz. Birileri gelip pata pata pata helikopterle, burayı şu otele verelim, şuranın imar durumunu değiştirelim, Şurada Aksu’da 38 hisseli bin dönüm bir yer var,  buranın kamulaştırmasını tamamlayın bir zengine verelim, pata pata pata oradan dönüp,’Emredersiniz Mevlüt Çavuşoğlu’, ‘Emredersiniz Menderes Türel’, ‘Emredersiniz Kepez Belediye Başkanı, bu işler doğru değil. Yok böyle bir şey. Biz Antalya’yı Antalya’dan yöneteceğiz” ifadelerine yer verdi.

ANTALYA ADAYLARI DA O ZEHİRLİ DİLE SARILDI

“Sloganları ‘gönül belediyeciliği’, ama adamın kardeşine terörist diyerek çoluk çocuğuna, damadına terörist diyerek yapıyorlar ‘gönül belediyeciliği’ni.  Antalya’da beklenen sıçrama Büyükşehir Belediyesi eliyle yapılmadığı, Büyükşehir vaatlerini yerine getiremediği için, Ak Parti’nin Antalya adaylarının da Antalya’ya umut vaat etmek yerine Cumhur İttifakının o zehirli diline sarıldıklarını gördük” diyen Özgür Özel şöyle konuştu: “Karşı tarafa ‘illet’, ‘zillet’, ‘terörist’ diyerek seçim kazanmayı düşünüyorlarsa, bunun mümkün olmadığını görecekler. Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli’den sonra bu dili en pervasız kullanan Mevlüt Çavuşoğlu’nun Antalya’da oturtmaya çalıştığı kampanya bir dünya şehrine yakışmamakta.”

‘GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ’ DEYİP GÖNÜL KIRIYORLAR

“Son günlerde yapılan tüm anketler, tüm saha çalışmaları bu zehirli dilin geri teptiğini gösteriyor. Son bir ay içinde bu dili değiştireceklerini duyuyoruz. Bunu yaparlarsa bir yanlıştan dönerler, ama en son konuşmasına baktığınızda böyle bir şey görünmüyor. ‘Gönül belediyeciliği’ deyip gönül kırarak, gönül belediyeciliği deyip küfrederek, hakaret ederek nereye varacaklarını biz de merak ediyoruz” diyen Özgür Özel, “Antalya’daki adaylarımızı Cumhur İttifakının karşısında seçim kazanacak yegane adaylarımızdır. Bunun dışındaki her türlü seçmen davranışı Saray’ın ekmeğine yağ taşıyacaktır. CHP adayı varsa İyi Partililer CHP adayını İyi Parti adayı olarak görmeli, İyi Parti adayı varsa CHP’liler İyi Parti adayını CHP adayı olarak görmeli. Benim oy vereceğim yerde İyi Parti adayı varsa, İyi Parti’nin güneşi benim için Altı Ok hükmündedir. İyi Parti ile ittifak yaptığımız yerlerde bütün CHP’liler nezdinde bunun böyle algılanmasını, İyi Partililerin de CHP adayı olan yerlerde attıkları her oyun kendi adaylarına verilmiş oy olduğunu düşünmeleri son derece önemlidir” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

BÜYÜK ANKET 31 MART’TA

Toplantıda bulunan CHP Milletvekili Çetin Osman Budak’ın, “Antalya Büyükşehir için yapılan son ankete göre Ak Parti adayı Menderes Türel’in oy oranı yüzde 45’e düştü” şeklindeki sözlerine atıfta bulunan Özgür Özel, şunları söyledi: “19 artı 1 belediye başkanlığında Millet İttifakı son derece kaliteli, meselenin farkında olan adaylarıyla yürümektedir. Antalya Büyükşehir Belediyesi’yle ilgili bu anket sonuçları umudumuzu ve sevincimizi daha da artırmıştır. Anketler ortaya çıktıkça, yıllardır ‘Ben anketlerle yürürüm; üç anketi, beş anketi birbirine çek ederek yürürüm’ diyordu. Şimdi anketlere küsmüş, ‘Anketlere güvenmiyorum’ diyor. 31 Mart’ta gerçek anket var. 31 Mart’ta büyük anket var. Kararı halk verecek, Antalyalılar verecek. Göreceksiniz, Türkiye kendisine ‘illet’ ve ‘zillet’ diyen, kendisine lakap takan bu çirkin siyaseti en ağır şekilde cezalandıracaktır. Ancak bir oyla seçim kazanıldığını, Recep Tayyip Erdoğan için Antalya’nın ne demek olduğunu, seçimi kaybettiği zaman ne kadar üzüldüğünü, seçim kazanmak için nelere tenezzül ettiğini unutmayalım. Seçimin son neticesi alınıncaya kadar seferberlik halinde çalışmamız gerektiğini unutmayalım.”