UMUDUNUZU YİTİRMEYİN: HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK!

0
166
Print Friendly, PDF & Email

Tek adam rejiminden, ekonomik krizin yaratmış olduğu olumsuz etkilerden fazlasıyla bunalan halkımız, biraz olsun nefes alabilmek, geleceğe güvenle bakabilmek için 31 Mart yerel seçimlerinde iktidara büyük bir ders vermiş; İstanbul, Ankara başta olmak üzere birçok büyükşehirde Millet İttifakı’nın adayları zaferle ayrılmıştı.

Memlekete baharı getireceğiz demiştik. Gittiğimiz her yerde toplumsal huzuru, toplumsal barışı yeniden tesis edeceğimizi, ötekileştirilmek istenen herkesin sesi olacağımızı, üretenin emekçinin hak ettiği değeri alacağını belirtmiştik. AKP iktidarının kutuplaştırıcı diline karşı, sevgi ve kardeşliği öne çıkarttık. Tüm bunların sonucu olarak ülkede büyük bir başarı kazandık.

AKP iktidarını belki de en çok yaralayan İstanbul’un kaybedilmesiydi. İmar rantına, betona boğdukları, en güzel yerlerini yandaşlara peşkeş çektikleri, neredeyse yeşil alan bırakmadıkları İstanbul’u tekrar yaşanabilir bir kent haline getirmek isteyen Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun zaferini bir türlü kabullenemediler. Günlerce süren seçim sandıklarına itirazlar sonuç getirmedi. Sandıkları yeniden açtılar, oyları tek tek yeniden saydılar. Ancak sonuç değişmedi ve Ekrem İmamoğlu mazbatasını alarak göreve başladı.

İnsanlar seçim gündeminden uzaklaşmak, artık önlerine bakmak istedikleri bir ortamda, YSK eliyle milletin iradesine büyük bir darbe yapıldı. 6 Mayıs, Üç Fidan’ın idam edilmesinden tam 47 yıl sonra maalesef hukukun ayaklar altına alındığı bir tarih olarak yeniden kayıtlara geçti.

Seçim kurullarında bir hata varsa sorumlusu sadece ve sadece YSK’dir. YSK’nin kusuru seçmene yüklenemez, seçmen cezalandırılamaz. YSK üyeleri seçmene karşı işledikleri suç sebebiyle topluca istifa etmelidir.

İşsizliğin rekor bir seviyeye yükseldiği, insanların alım gücünün her geçen gün geriye gittiği, çiftçinin ürününü satamadığı, emekçinin en büyük iş güvencesi olan kıdem tazminatının gasp edilmek istendiği bir ortamda, insanları yeniden seçimlerle meşgul etmek büyük bir aymazlık, büyük bir sorumsuzluk örneğidir.

Bu halk 31 Mart’ta sandığa gidip, iktidara cevabını vermiştir. Halkın vermiş olduğu cevabı anlamak istemeyenler, bir hukuk cinayeti işleyerek seçmenin iradesini yok sayma yoluna gidiyorlar. 6 Mayıs 1972 yılı demokrasi tarihimizde nasıl bir kara leke ise, 6 Mayıs 2019’da demokrasinin, milletin iradesinin ayaklar altına alındığı bir gün olarak tarihe geçecek.

Vatandaş sandıkta tercihini demokrasiden, hukuktan, adaletten ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’ndan yana kullanmıştır.

Genel Başkanımızın söylediği gibi göreceksiniz 23 Haziran’da da bu millet, bütün İstanbullar elini vicdanına koyup, bir tarihi yeniden yazacaklar. Ekrem İmamoğlu, bundan sonra CHP’nin adayı değil, 16 milyon İstanbullunun adayıdır.

Ne yaparlarsa yapsınlar, umudunuzu yitirmeyin. Her şey çok güzel olacak!

AHMET KUMBUL

CHP ANTALYA İL BAŞKANI