CAVİT ARI’DAN BAKAN KURUM’A YAZILI ÖNERGE

0
177
Print Friendly, PDF & Email

CHP Antalya Milletvekili Cavit ARI’nın Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bağlı Toros Emlak Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Kadri Korkmaz’ın Facebook Sosyal Medya hesabından Atatürk’ün manevi şahsiyatı ile Siyasi Parti Yöneticileri hakkında hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu iddialarına dair Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM’a yazılı soru önergesi verdi.

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

Aşağıdaki sorularımın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.  10.06.2019

 

Av.Cavit ARI

Antalya Milletvekili

Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bağlı Toros Emlak Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Kadri Korkmaz’ın kendisine ait Facebook sosyal medya hesabından Atatürk’ün manevi şahsiyeti hakkında hakarette bulunduğu ve yine Siyasi Parti yöneticilerine de hakaretlerde bulunduğuna dair Antalya da bulunan basın yayın organlarına bağlı gazetecilerin sosyal medya hesaplarında haber paylaşımları bulunduğu iddia edilmektedir.

Bu bağlamda;

1) Bahsi geçen Bakanlığınıza bağlı kamu görevlisinin başta Atatürk’ün manevi şahsiyetine karşı ve Siyasi Parti Yöneticileri hakkında iddia edilen şekilde hakaret içerikli paylaşımlar yaptığı konusu hakkında tarafınızdan yapılmış bir araştırma ve incele var mıdır?

2)  Var ise bu şekilde kamu görevi ile ilgisi olmayan hakaret içerikli paylaşım yapan bir kişinin halen aynı görevde tutulması ne kadar doğrudur?

3) Bir bürokratın sosyal medya hesabından siyasetin içine bu kadar girmesini gerektirecek paylaşımlarda bulunması ayrıca ne kadar doğrudur?