CHP BÖLGE TOPLANTISI ANTALYA’DA YAPILDI

0
368
Print Friendly, PDF & Email

CHP Örgütlenmeden ve Örgütlerden Sorumlu, Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı önderliğinde, Antalya, Isparta, Karaman, Burdur ve Konya illerinin katıldığı Bölge Toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıda konuşma yapan CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, “İki yıl önce 7 Ocak’ta Antalya İl Kongresini kazandık ve 16 Ocak’ta Hürses Gazetesi’nde bir yazımız çıktı. Orada demiştim ki “Biz Antalya’da seçim kazanamıyorsak, Antalya’da bu geminin kaptanı olarak bir daha asla İl Başkanlığına aday olmayacağımı” söyledim. Bütün arkadaşlarımızla beraber hem Antalya’da Büyükşehir’i hem de birçok ilçeyi kazanmış olmanın gururuyla bugün karşınızdayım. Biliyorsunuz referandumla beraber bu ülkede sistem değişti, artık yüzde 50 + 1 sistemi ile yönetilmekteyiz. Eminiz ki iktidar bu sistemi geçirirken böyle bir ittifak oluşacağını beklemiyordu. Fakat Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde bir milliyetçi, bir muhafazakar ve sosyal demokrat partimiz hem genel seçimlerde büyük bir ittifakı başararak iktidarın anayasayı değiştirecek çoğunluğu bulmasına engel oldu ve seçimlerden başarıyla ayrıldı. Hem de yerel seçimlerde aynı iktidarı devam ettirerek hem Antalya’da hem Türkiye’de birçok ilimizi ve ilçemizi kazandık.
Daha önce 19 ilçemizde aday göstermemize rağmen 99 yılında 2 belediye, diğer seçimlerde 5 belediye ve 6 belediye kazanabilmiştik. Fakat ittifakında, genel merkezimizin gösterdiği yolda yürüyerek Antalya’da 12 ilçede aday gösterip, 8 ilçe belediyesini ve Büyükşehir’i kazandık. 61 yıl sonra Kumluca’yı, 63 yıl sonra Finike’yi, geçen dönem kaybettiğimiz Gazipaşa’yı kazandık. Ankara’yı, İstanbul’u Adana’yı, 25 yıldır kazanamadığımız birçok şehir kazandık. Buradan İstanbul’un mimarlarından Canan Kaftancıoğlu’na da selam göndermek istiyorum.  Kendisi İstanbul sonuçları nedeniyle cezalandırılmıştır. Biz istinaftan gerekeni bekliyoruz. Biz biliyoruz ki bu cezanın sebebi Canan Kaftancıoğlu’nu cezalandırmak değil asıl sebebi bizleri korkutmak, bizleri mücadele azmimizden vazgeçirmektir. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar bizim mücadelemiz daha da artacak. İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun sonuna kadar yanında olacağız. Cumhuriyet için, demokrasi için, hak, hukuk adalet için mücadele etmeye devam edeceğiz. Sonunda biz kazanacağız, onlar kaybedecek” diye kaydetti.