YENİ İL BAŞKANI NUSRET BAYAR

0
184
Print Friendly, PDF & Email

CHP 37’nci Olağan İl Kongresi, Konyaaltı Nazım Hikmet Fuar Merkezi’nde yapıldı.

Doğal delegeyle birlikte 646 delegenin oyuyla başkanlığın belirlendiği kongrede, mevcut il başkanı Ahmet Kumbul mavi, Nusret Bayar ise beyaz listeyle sandıkta yarıştı.

Sabah saatlerinde başlayan kongreye adaylar, kendilerini destekleyen partililerin tezahüratları eşliğinde geldi. Kongrenin sonunda 629 delege oy kullanırken Nusret Bayar 329 oyla yeni il başkanı seçildi.

“HERKESİ KUCAKLAMAK ZORUNDAYIZ”

Ahmet Kumbul, büyük bir aile olmak için yola çıktıklarını kaydederek, bu zamana kadar yaptıkları çalışmaları anlattı. İktidar olabilmek için çalışmalara devam edeceklerini ifade eden Kumbul, birlik ve beraberlik mesajında bulundu.

Kumbul, “Bizim ayrışmamız mümkün değil. İttifakın da bozulmaması gerekiyor. Bu ittifak genel başkanların masada oturarak imzaladığı sözleşme değil. Bu toplumu da ilgilendirir. Toplum bizi bu ittifaka yapmaya itti. Kimsenin bunu bozmaya lüksü yok. Bu ittifak büyüyerek devam edecek. Toplumun bütün kesimleriyle sürekli bir arada olacağız. Biz bu ülkedeki ötekileştirmelere karşıyız. Herkesi kucaklamak zorundayız” dedi.

Ortak akıl ile kenti yöneteceklerini dile getiren Kumbul, “Hiç kimseden akıl ve icazet almadım. Bugün burada adayım. Desteğinizi bekliyorum. Önümüzdeki süreçte Antalya’yı ortak akılla yöneteceğiz” diye konuştu.

İl Başkanı Ahmet Kumbul’un açış konuşmasının ardından divan seçimi yapıldı. Divan başkanlığına CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz getirildi.

“SORUNLARA ÇÖZÜMLER ÜRETECEĞİZ”

Başkan seçildiği takdirde, 2 ay da bir partililerle toplanacaklarını vurgulayan Nusret Bayar, “Farklı toplumsal kesimin talepleri doğrultusunda çalışmalarımız olacak. Partimiz, öz gücünü kullanmak zorundadır. İktidara geleceksek ki mutlaka geleceğiz, seferberlik ilan etmeliyiz. Önceki dönemlerde görev almış milletvekillerimiz, ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, üyelerimizle çalışma komiteleri oluşturacağız. Bu komiteler parti politikalarını toplumun her kesimiyle buluşturacak. Sendikalarla, meslek odalarıyla yönetim paydaşları olmalarını sağlayacağız.  Hep birlikte kendimizin eğitim, kadın, gençlik, hukuk, sağlık ve çevre gibi sorunlarına çözümler üreteceğiz. Partimizin eğitim çalışmalarına, politikalarına katkıda bulunacağız. Sizlere söz veriyorum, il binasında oturan il başkanınız olmayacağım. 19 ilçemizde, 912 mahallemizde hep birlikte çalışacağız. Tüm Antalya’yı adım adım gezeceğiz. Büyükşehir belediye başkanımızla birlikte ilçelerimizi yılsonuna kadar en az 2 kez ziyaret edip, sorunlara çözümler üreteceğiz” ifadelerini kullandı.

Bayar, partinin 11 aydır belediye başkanlarıyla bir araya gelmediğini söyleyerek, “Yerel seçimlerden bugüne il başkanlığımız 11 aydır belediye başkanlarımızla birlikte ilde partinin sorunlarının taşındığı, konuşulduğu bir toplantı yapılmamıştır. Nasıl birlik beraberlik? 11 aydır olmayan birlik, beraberlik yarın olacak mı” dedi.  Bayar’ın konuşmasının ardından seçime geçildi.

Saat 17.00’da başlayan seçim, 18.00’da son buldu. Sürenin dolmasıyla sandıkların açılmasına başlandı. 629 delegenin oy kullandığı seçimde Bayar 329, Kumbul ise 295 oy aldı.

Seçimi kazanan Bayar, vatandaşların tezahüratları eşliğinde kürsüye çıktı. Antalya CHP’nin ‘umut’ partisi olacağını dile getiren Bayar, “Önümüzdeki süreçte 9 belediye başkanımızla, 4 milletvekilimizle birlikte tüm güçlerimizle yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Kongreye CHP Antalya Milletvekilleri Rafet Zeybek, Cavit Arı, Aydın Özer, Çetin Osman Budak, İlçe Başkanları ve yönetim Kurulu Üyeleri, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, İbrabı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Elmalı Belediye Başkanı Öztürk, Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül ve çok sayıda partili katıldı.

YÖNETİM KURULU

Erdal Ramazan Altaca, Gülser Avar, Hatice Ayhan Sağ, Bülent Baylı, Belgizar Burcu, Nuri Cengiz, Füsun Çevik Karaman, Naci Doğan, Zeki Doğan, Abdullah Durmaz, Gökhan Gökcen, Mehmet Günal, Nalan Güzel Yıldırım, Ecem Halisdemir, Halil İbrahim İğli, Ali İncesu, Huriye Kağnıcı, Mehmet Can Karagöz, Orkun Murat Muratlı, Ali Müncester, İbrahim Utku Nar, Buğra Özçelik, Ali Murat Özel, Yunus Özparlar, Anıl Taş, Erkan Tosun, Gülçin Tüzel, Elif Uçar, Lokman Uysal, Bahattin Yıldıray Veltan, Nuran Yılmaz ve Mesude Yılmaz.

DİSİPLİN KURULU

Erdem Akar, Şavaş Akyüz, Nergiz Altınışık, Hikmet Balaban, Havva Bülbül, Afet Doğan, Turan Karagöz, Sezer Selçuk ve Kamil Zor.

KURULTAY DELEGELERİ

Mustafa Akaydın, Aydın Arıcan, İzzettin Ateş, Nusret Bayar, Asım Bozkurt, Muhittin Böcek, Orhan Budak, Şükrü Ceylan, Aliye Coşar, İbrahim Demir, Sevgi Doğan, Onur Duruk, Mustafa Erdem, Garip Erdoğan, Zeki Ertuğ, Turgay Genç, Kadriye Hacımusaoğlu, Mustafa İssi, Niyazi Nefi Kara, Coşkun Karadağ, Arif Kocacık, Önder Kurnaz, Serkan Küçükkuru, Zafer Menekşe, Ferit Özer, Şükrü Sözen, Hasan Şahin, Mehmet Tufan, Vahap Tuncer, Ümit Uysal, Ahmet Özer Ülken ve Şengül Yeşildağ.