BASINA VE KAMUOYUNA

0
59

“Antalya’da toplumcu, halkçı ve şeffaf belediyeciliğin kalesi Muratpaşa Belediyemiz, bir süredir, Mülkiye Müfettişlerinin geçen yıl haziran ayında yaptığı denetimlerin ardından hazırlanan rapor üzerinden organize bir saldırı altındadır.

Kesinleşmiş yargı kararı bulunmamasına rağmen Türkiye’nin en temiz belediyelerinden Muratpaşa Belediyemiz, “Hiçbir şey olmamış ise de kesin bir şey oldu” anlayışının Antalya şubelerince aklın kurgulayamayacağı iftiralarla karşı karşıya bırakılmaktadır.

Onları rahatsız eden Muratpaşa Belediyesi’nin haktan, hukuktan ve adaletten yana duruşudur. Belediye Başkanımızın duruşudur. Çalışkanlığıdır. Halkta gördüğü karşılıktır.
‘Hiçbir şey olmamış ise de kesin bir şey olduculara’ sesleniyoruz, akı kara, karayı ak göstermek gayreti içindesiniz. Türkiye’nin en şeffaf belediyesinin üzerine leke düşürmek istiyorsunuz ama nafilesiniz. Üstelik bu gayretkeşliğinize basın yayın organları da alet ediyor, kişisel çıkarlarınız için kullanıyorsunuz.

Ama artık bu seviyesiz tutumlarınız nedeniyle Antalya’da yoksunuz, tepe taklak gidiyorsunuz. Antalya’da üçüncü partisiniz. Size yapacak bir şey yok ama siz giderken Antalya’nın çıkarlarını da beraberinizde götürmenize izin vermeyeceğiz, bu kentin yüz akı kurumlarına pervasızca saldırılarınıza geçit vermeyeceğiz.

Kamuoyunun bilmesi adına, Muratpaşa Belediyemiz geçen yıl haziran ayında, belediyenin 2013 – 2020 yıllarını kapsayan bir döneme ilişkin denetimden geçmiştir. Belediyenin 7 yılı iki ayda incelenmemiş ve sonuçta bir rapor ortaya çıkmıştır. Raporda 3’ü birbiriyle ilintili olmak üzere 7 husus saptanmıştır. Bunlar içinde bir tek ihale dosyası yoktur. Devam eden yargı sürecinde, üzerinde sanki esrar perdesi varmış gibi aktarılan bu konuların bir kısmının yanlış değerlendirmelerden kaynaklandığını gönül açıklığıyla ifade edebiliriz. Yargı sürecinde bu durumun açıklığa kavuşacağına ilişkin inancımız tamdır.

Yaklaşık 200 başlıkta yapılan denetimler sonucunda soruşturma izni verilen 4 madde allayıp pullayıp gündeme getirenlerin kendi belediyeleri böylesi geniş kapsamlı bir denetimden geçse nasıl bir manzarayla karşılaşacağımız da hepimizin malumudur.

Son olarak, bugün bir yerel gazetede belediyemizin Ermenek Mahallesi’nde belediyemizin tapu sorunun çözmek için attığı cesaretli adımların nasıl basit bir karalama kampanyasının hedefi haline gördük. Elmanın armutlarla karıştırıldığı haberin yalanları ve gerçekleri madde madde aşağıdadır.

Ancak şu çok iyi bilinmelidir ki, Muratpaşa Belediyemiz, yıllardır tapu sorunun yaşandığı Ermenek Mahallesi’nde sürecin tüm zorluğuna rağmen gerekli tüm adımları atarak sorunu yüzde 99 oranında vatandaş lehine çözmüştür. Kırcami’de imar sorununu çözüm noktasına taşımıştır.

Kentin kördüğümlerini tek tek çözen Muratpaşa Belediyesi, tüm sabotajlarınıza rağmen aynı duyarlılıkla, aynı anlayışla çalışmaya devam edecektir.

İFTİRALARI VE KARALAMALARI BİR BİR İNCELEDİK.

İftara ve karalama kampanyalarını gazetecilik sanan ve bu gazetecilikten yararlanmayı da siyaset sananlara sesleniyoruz. Antalya halkı her şeyin farkındadır. Henüz bakanınızca itiraf edilen 500 Bin liralık rüşvetin nereye harcandığını dahi açıklayamadınız. Kendi yalanlarınızda boğulacaksınız.“