Kadın Kolları İstanbul Sözleşmesi İçin Muratpaşa’da

0
240

Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Örgütüyle birlikte; Lara plajı, Düden Denizüstü, Falez Park alanlarında vatandaşlara “İstanbul Sözleşmesinin Doğrusu Nedir?” adlı broşürlerini dağıttı.

CHP’li kadınlar, Konyaaltı, Kepez ve Muratpaşa İlçelerinde; algılarla yanlış aktarılan İstanbul Sözleşmesi’nin doğrularını vatandaşlara aktardı.

CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci;

“İstanbul sözleşmesi ile ilgili bir takım yalanlar bilinçli olarak ortaya atılıyor. Sözleşmenin, erkekleri kadının beyanıyla ve delilsiz olarak cezalandırıldığını söylüyorlar. Oysa İstanbul sözleşmesinde kadının beyanıyla yalnızca acil koruma tedbirinin uygulanması isteniyor. Şiddet uygulandığı iddia edilen erkek, bağımsız mahkemelerde yargılandıktan sonra suçlu olduğu kanıtlanırsa cezalandırılıyor. Sözleşmeye karşı olanlar diyorlar ki, İstanbul sözleşmesi nedeni ile boşanmalar artıyormuş. Hepimiz biliyoruz ki, İstanbul sözleşmesi yüzünden boşanmalar artmıyor, boşanmalar aile içi şiddete, anlaşmazlıktan ve geçimsizlikten dolayı gerçekleşiyor. Sözleşmede hepimizin bildiği gibi boşanmaya dair herhangi bir madde yok.” diyen Deveci

“1 Temmuz’a kadar yürürlükte kalacak olan sözleşme için devamlılığı uygulanması için sahalarda olacağız. Herkese bu sözleşmenin yanlış bilinen doğrularını anlatacağız. ” Dedi

Saha çalışmasında Muratpaşa Örgütü’nden kadınlara destek

Saha çalışmasına, CHP Antalya  İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci  ve Yönetimi Kurulu Üyeleri İl Başkanı Nuri Cengiz , Muratpaşa Kadın kolları İlçe Başkanı Gülen Ercan ve Yönetimi, İl Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Savaş Akyüz , Muratpaşa Meclis Üyeleri Serpil Üstün,  Canan Keleş  Nuran Uğur , Muratpaşa İlçe Başkan Yardımcıları Aydın Senekci ve Adnan Acar , Kepez İlçe Kadın Kolları Başkanı Melek Çoban ve Yönetimi, Mahalle temsilcileri Fatoş Batı ve Mehmet Şükrü Güven katıldı.