CHP ÇARESİZLİĞE KARŞI UMUT OLARAK DOĞMUŞ BİR PARTİDİR!

0
86

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 98. Kuruluş ve İzmir’in Kurtuluşunun 99. Yıl dönümü Antalya’da coşkuyla kutlandı. CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, “CHP, tam 98 yıl önce 9 Eylül günü, savaş meydanlarında temelleri atılmış, çaresizliğe karşı umut olarak doğmuş bir partidir” dedi

CHP, tüm yurtta hem kuruluş yıl dönümünü hem de İzmir’in kurtuluşu olan 9 Eylül’ü kitlesel buluşmalarla kutlamayı sürdürüyor. CHP Antalya İl Başkanlığı’nın çağrısıyla bir araya gelen yüzlerce siyasetçi, STK temsilcisi, sendikacı ve Antalyalı, Cumhuriyet Meydanı’nda buluşarak Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeline çelenk bıraktı. Etkinliğe Antalya Barosu, Tüm Yerel-Sen, Eğitim-İş destek verirken, CHP Antalya Milletvekilleri Aydın Özer, Cavit Arı, Rafet Zeybek, CHP önceki dönem Milletvekili Tuncay Ercenk, CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal katılım gösterdi.

‘O’NUN DEVRİMLERİNİ YAŞATMAKTAYIZ’

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz konuştu. Tüm dünyanın saygıyla önünde eğildiği ölümsüz lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Cumhuriyet ile birlikte “İki büyük eserim” diye bahsettiği Cumhuriyet Halk Partisi’nin tam 98 yıl önce 9 Eylül günü, savaş meydanlarında temelleri atılmış, çaresizliğe karşı umut olarak doğmuş bir parti olduğunu ifade eden Başkan Cengiz şöyle konuştu:

“Tüm dünyanın saygıyla önünde eğildiği ölümsüz liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Cumhuriyet ile birlikte “İki büyük eserim” diye bahsettiği Cumhuriyet Halk Partisi, tam 98 yıl önce bugün savaş meydanlarında temelleri atılmış, çaresizliğe karşı umut olarak doğmuş bir partidir!

Cumhuriyet Halk Partisi; halkın kurtuluşuna ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna önderlik etmiş, dünyanın en eski ve en köklü siyasi örgütlenmesidir!
Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğu ilk günden bu yana insan hakları ve özgürlüklerin, emek ve demokrasinin, Atatürk ilkeleri ve devrimlerinin yılmaz bekçisi olmuş; toplumun huzurunu, refahını, gelişmişliğini, üretim ve eğitim düzeyini arttırmak adına mücadele vermiştir!

“Yurtta barış, dünyada barış” sözüyle tüm dünyanın saygısını kazanan bir liderin kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi; savaşı bitiren, barışı getiren partidir!

Bugün bizler, halkın partisinin kuruluşunun tam 98. yılında; altı oklu bayrağın altında bir araya gelerek, kurucu Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlattığı yolu yürümekte, ne pahasına olursa olsun O’nun fikirlerini ve devrimlerini koruyup yaşatmaktayız!
Cumhuriyet’in neferleri olarak bu çatı altında örgütlenen bizler; hak, hukuk, adalet bilmezlere, saraylarda yaşayıp halkı ile arasına duvar örenlere, kendi saltanatını sürenlere karşı her daim halktan ve haktan yana olmaya devam edeceğiz!

Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası ve istikbali uğruna koca bir asır boyu verdiğimiz mücadeleden tek bir adım geri atmadık, atmayacağız!

Kurucu ve yol gösterici değerlerimizin izinde, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun; “Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, insanlarının yüzü gülen, barış ve refah içerisinde, yaşanılabilir bir Türkiye!” ideali doğrultusunda çok çalışarak iktidara gelecek ve halkımızı sosyal devlet ile tanıştıracağız!

Umudun, emeğin ve mücadelenin örgütlendiği yer olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. Kuruluş Yılını coşkuyla kutluyorum!

Bu çatı altında bulunmaktan ötürü büyük onur ve gurur duyuyorum!

Bizimle birlikte yol yürüyen tüm partili yoldaşlarımı sevgi, saygı ve muhabbetle kucaklıyor; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugüne gelmesinde emeği olan herkesi minnet ve rahmetle anıyorum.”