MİLLETVEKİLLERİ

 

tbmm

27. DÖNEM ANTALYA MİLLETVEKİLLERİMİZ

 

 

 

DENİZ BAYKALDeniz BAYKAL (Avukat )

Antalya doğumlu, Partinin 2’inci kurucu genel başkanı olarak  CHP’nin 18 yıl Genel Başkanlığı görevinde bulundu. 37.Hükümette Maliye Bakanlığı, 42. Hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 52. Hükümette Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Evli ve 2 çocuk babası.

 

——————————————————————–

ÇETİN OSMAN BUDAK

Çetin Osman BUDAK (İşinsanı )

PM Üyesi İşveren Sendikaları ve Meslek Birliklerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) eski Başkanı, CHP’nin 14 kişilik Antalya listesinde kontenjan aday olarak yer aldı. ATSO başkanlığıyla birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) başkan yardımcılığı görevinde de bulundu, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü’nden mezun.

——————————————————————–

rafet zeybekRAFET ZEYBEK ( Avukat )

1962 yılında Antalya’nın Serik ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Farklı illerde Cumhuriyet Savcısı görevinde bulundu.

9 yıl Antalya Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptıktan sonra 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. 25. dönem milletvekili adayı oldu. Serbest avukatlık yapıyor.

——————————————————————–

AYDIN ÖZER

AYDIN ÖZER ( İşinsanı)

1962 Antalya Kumluca doğumlu. Anadolu Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü mezunu.

1992 yılında  Cumhuriyet Halk Partisinin yeniden açılmasıyla üye oldu. 1994-1999 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Kumluca İlçe Başkanlığı, 1999 yılında yapılan yerel seçimlerde Kumluca Belediye Başkanı Adaylığı, 2004-2009 yılları arasında Antalya İl Genel Meclis Üyeliği, 2011 yılı Genel Seçimlerinde 24. Dönem Antalya Milletvekili adaylığı ve değişik dönemler kurultay delegeliği görevlerinde bulundu.

7 Haziran ve 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde Antalya İl Seçim Komitesi üyeliği ve 16 Nisan 2017 yılında yapılan Anayasa Referandumunda Antalya İl Referandum komitesinde görev aldı. Halen Kumluca İlçesinde Örtü Altı Tarım üretimi yapıyor. Evli ve 1 çocuk babası.

——————————————————————–

CAVİT ARICAVİT ARI ( Avukat )

1968 yılında Antalya’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra Antalya’da serbest avukat olarak çalışıyor.

2003 yılında CHP’de siyasete başladı. 2009 – 2014 yıllarında Antalya İl Genel Meclisi Başkanı olarak görev yaptı. 2014 Seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı oldu. 12 Ekim 2014 tarihinde seçildiği CHP Antalya İl Başkanlığı görevinden milletvekilliği aday adaylığı için istifa etti.

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Cumhuriyet Halk Partisi 25. Dönem milletvekili adayı oldu. Evli ve 2 çocuk babası.

——————————————————————–