MİLLETVEKİLLERİ

 

ALİYE COŞAR ( Avukat )

22 Aralık 1976 Yılında Isparta İli’nin Gelendost İlçesi’nde Doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2003 Yılında Şeref Lisans Derecesiyle Mezun Oldu.

2005 Yılından İtibaren Antalya Barosu’na Kayıtlı Olarak Manavgat’ta Serbest Avukatlık Yapmaktadır. Uzun Yıllar Antalya Barosu’nun Manavgat Kadın Hakları Ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kurulu’nda Görev Aldı. 2015, 2017 Ve 2019 Manavgat İlçe Kongrelerinde İlçe Başkanı Seçilerek 7 Yıl Manavgat İlçe Başkanlığı Yaptı.2012-2015 Yılları Arasında 3.5 Yıl İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Olarak Hukuktan Ve Bilişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Görevlerinde Bulundu. 14-16 Eylül 2012 Tarihleri Arasında Antalya’da Düzenlenen Eğitici Eğitimi Programı’na Katılarak Parti Eğitmeni Oldu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 36. Ve 37. Olağan Kurultayı’nda Kurultay Delegesi Oldu.

 

CAVİT ARI ( Avukat )

1968 yılında Antalya’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra Antalya’da serbest avukat olarak çalışıyor.

2003 yılında CHP’de siyasete başladı. 2009 – 2014 yıllarında Antalya İl Genel Meclisi Başkanı olarak görev yaptı. 2014 Seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı oldu. 12 Ekim 2014 tarihinde seçildiği CHP Antalya İl Başkanlığı görevinden milletvekilliği aday adaylığı için istifa etti.

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Cumhuriyet Halk Partisi 25. Dönem milletvekili adayı oldu. Evli ve 2 çocuk babası.

MUSTAFA ERDEM  ( Serbest Muhasebeci Mali Müşavir)

1963 Antalya İli Akseki İlçesi Güçlüköy (Fersin) Doğumlu. İlköğrenimimi Güçlüköy’de, Orta Öğrenimimi Aksu Öğretmen Lisesi’nde Yatılı Olarak Tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1988 Yılında Mezun Oldu.

1999-2004 Yıllarında Cumhuriyet Halk Partisi Akseki Güçlüköy Belde Başkanlığı Ve Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyeliği Görevlerinde Bulundu. 2004-2005 Yıllarında Antalya Chp İl Saymanlığı Görevinde Bulundu. 2009 Yerel Seçimlerinde Seçim Komitesi Üyesi Olarak Görev Aldı.  2015 Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı Oldu. 2016 Yılında Mevcut İl Başkanının İstifası Üzerine Yönetim Kurulu Üyelerinin Oy Birliği İle İl Başkanı Görevini Üstlendi.  2019 Yılında Yapılan Yerel Seçimlerde İl Seçim Komitesi Başkanlığı Görevini Yürüttü. 1999 Yılından Bu Yana Antalya’da Mali Müşavir Olarak Serbest Çalışıyor. Evli Ve İki Çocuk Babası

 

SURURİ ÇORABATIR  (Turizmci)

1966 Yılında İstanbul’un Üsküdar İlçesinde Doğdum. Babamın Subay Olması Sebebi İle İstanbul, Edremit, Kıbrıs, Diyarbakır Ve Ankara İllerinde İlk, Orta Ve Lise Eğitim Hayatımı Tamamladım. Üniversite Öğrenimine Devam Ederken İş Hayatıma Ülke Ekonomimizin En Önemli Sektörlerinden Turizm Sektörünü Tercihi Ederek, 1984 Yılında Ankara’da Başladım.

Manavgat Titreyengöl Otelciler Birliği,  Side Manavgat Otelciler Birliği, Evrenseki Otelciler Birliği, Matap Altyapı Birliği Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliklerini, Antalyaspor Yönetim Kurulu İki Dönem Üyeliği Ve Akdeniz Turistik Otelciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı Üç Dönem Yaptım. Türkiye Turizm Tanıtma Ve Geliştirme Ajansı Danışma Kurulu Üyeliği, Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Turizm Sektör Meclis Başkanlığı’nı 3 Yıldır Sürdürmekteyim. Aynı Zamanda Polonya Cumhuriyeti Antalya Fahri Konsolosluğu Görevim 7 Yıldır Devam Etmektedir. Evli Ve Üç Çocuk Babası.

AYKUT KAYA

Kayseri – 1978, Ali, Hamide.

İş İnsanı; İlk ve ortaöğrenimini Antalya’nın Manavgat ilçesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi. Amerika’da Baldwin-Wallace College’da uluslararası işletme alanında yüksek lisans yaptı.

Yurt içi ve yurt dışında büyük ölçekli inşaat projelerini yürüten özel bir şirketin genel müdürlüğünü üstlendi. 2016’da kurduğu yabancı ortaklı şirkette başkan yardımcısı ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulunun (DEİK) Türkiye-Estonya İş Konseyi Başkanlığı, Türkiye-Norveç İş Konseyi Başkan Yardımcılığı, Türkiye-İrlanda İş Konseyi Başkan Yardımcılığı, Türkiye-Slovakya Yönetim Kurulu Üyeliği ile Türkiye-Suudi Arabistan İş Konseyi Üyeliği görevlerinde bulundu.

İyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilen Kaya, 2 çocuk babasıdır.