CUMHURİYET’İN ÖĞRETMENİ YALNIZ DEĞİLDİR!

0
122

CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Antalya TED Koleji Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Emine Karakaş’ın gözaltına alınması hakkında açıklamada bulundu.

“Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının ilk günü bir Cumhuriyet öğretmeni “Halkı Kin ve Düşmanlığa Sevk Etmek” suçlamasıyla gözaltına alınmıştır.” Diyen İl Başkanı Nail Kamacı; “Gözaltına alınan ifade özgürlüğüdür. Gözaltına alınan Atatürk İlke ve Devrimleridir. Gözaltına alınan demokrasidir. Gözaltına alınan Cumhuriyetin kurucu ve asli değerleridir. Gözaltına alınan cehalete karşı savaşan öğretmenlerdir.” Dedi.

CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı açıklamasında şunları söyledi; Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının ilk günü bir Cumhuriyet öğretmeni “Halkı Kin ve Düşmanlığa Sevk Etmek” suçlamasıyla gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan ifade özgürlüğüdür. Gözaltına alınan Atatürk İlke ve Devrimleridir. Gözaltına alınan demokrasidir. Gözaltına alınan Cumhuriyetin kurucu ve asli değerleridir. Gözaltına alınan cehalete karşı savaşan öğretmenlerdir.

Halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, kutuplaştıran, ayrıştıran AKP iktidarı ve güdümündeki yargıdır. Kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” Sözüne karşı çağdaş, demokratik, ilerici ve cumhuriyetçi nesiller yetiştirmeye çalışan öğretmenlerimizin yanındayız. Onların sözü bizim sözümüzdür. Onların tutsaklığı geleceğimizin tutsaklığıdır. Onların susturulması bizim susmamızdır. Emine Öğretmenler Yalnız Değildir.” Diye belirtti.