“CHP; Esnafın, Memurun, Emeklinin, Emekçinin Partisidir, Onları Size Ezdirmeyiz”

0
33

CHP Lideri Özgür Özel Antalya’da: “CHP; Esnafın, Memurun, Emeklinin, Emekçinin Partisidir, Onları Size Ezdirmeyiz”

CHP,Genel Başkan Özgür Özel,Antalya

CHP Genel Başkanı Özgür Özel:

-“Buradan iktidara sesleniyoruz. Antalya’daki turizm emekçilerinin bu kış desteklenmeleri lazım, devletin şefkatli elinin onlara uzatılması gerekiyor. Ayrıca bugün limon, portakal dalında kaldı, toplanamıyor. Yüksek maliyetler yüzünden, başka şehirlere naklinin çok pahalı olması yüzünden bu fiyatlarla toplanamıyor. Toprak Mahsulleri Ofisinin narenciye üreticisine elini uzatması, ürününü alması gerekiyor. Bu çağrıyı buradan, Antalya’dan yapıyorum.”

-“Önümüzdeki hafta bütçe görüşmelerinde teklif edeceğiz; Antalya gibi, İzmir, İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde konut fiyatları bu kadar tırmanmışken başta memurlar olmak üzere bu kiralar karşısında mutlaka bir destek verilmesi gerekiyor, bunu istiyoruz, bunu seslendireceğiz.”

-“Türkiye Cumhuriyeti Devletini yönetenler, bir grubun hükümeti değilsiniz. Oy aldığınız on milyonların hükümetisiniz. Seçimden önce oy toplarken ayağına gittiklerinize, şimdi yukarıdan bakıyorsunuz, kibirle bakıyorsunuz ve onları hayat pahalılığı karşısında, geçim zorluğu karşısında yalnız bırakıyorsunuz. Cumhuriyet Halk Partisi; sizin yukarıdan baktığınız, küçük gördüğünüz esnafın, memurun, emeklinin, emekçinin partisidir, onları size ezdirmeyiz. Karıncanın kardeşi vardır o da Cumhuriyet Halk Partisidir.”

-“Bu ülkenin en büyük beka sorunu, gençlerinin geleceğini bu ülkede değil dünyanın başka ülkelerinde görmesi, oralarda aramasıdır. Bütün genç kardeşlerime sesleniyorum. Size söz veriyoruz. Bu ülkeyi sizin hayallerini kuracağınız, gelecekte yaşayacağınız demokratik, güçlü bir ülke haline getireceğiz. Bu ülkeden ümidi kesmeyin. Bu ülke umudun ülkesidir. Cumhuriyet Halk Partisi umudun partisidir.”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Antalya İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyaret öncesi il başkanlığı önünde vatandaşlara ve partililere seslenen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, şunları söyledi:https://youtube.com/embed/SCTPG5wekbQ

CUMHURİYETİN GÜZEL İNSANLARINI BABA EVİNE DAVET EDİYORUZ

Sayın il başkanım, değerli ilçe başkanlarım, belediye başkanlarım, kadın ve gençlik kollarının kıymetli başkanları, üyeleri, turizmin başkenti, tarımın başkenti bu güzel dünya şehrinin çok kıymetli hemşehrileri, Antalya’nın güzel insanları; hepiniz hoş geldiniz, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Bu akşam Antalya’da 130 milletvekili olacak. 130 Cumhuriyet Halk Partili milletvekili. Yarından itibaren bundan sonraki yasama faaliyetlerini, bütçe görüşmelerini, yerel seçim stratejilerini konuşacağımız bir kamp için yarından itibaren, bu akşamdan itibaren Manavgat’ta olacağız. Tabi Manavgat Antalya’mızın ilçesi ve eğer Antalya’ya ayak bastıysak önce nereye gideceğiz? Önce baba evine gideceğiz. Son geldiğimde baba evinin kapısında şunu söylemiştim: “Burası elbette ki, Cumhuriyet Halk Partililerin evidir. Ama sadece Cumhuriyet Halk Partililere ait değildir. Herkes baba evine doğar, herkes baba evinde büyür, sonra kimi ırakta oturur, kimi yakına gelir. Kimi büyüğünü arar, kimi küçüğüne razı olur. Ama herkes bilir ki, başım sıkışırsa, derde düşersem baba evinde bana bir yer vardır, çorbası kaynamaktadır, bacası tütmektedir.”

Bakın burada arkamda, yanımda o baba evinin çorbasını kaynatanlar, bacası tütsün diye odun çekenler var. Ama bu baba evi kimin derseniz; tapusu ne Özgür Özel’indir, ne bir başkasının. Bu evin tapusu bir kişiye kayıtlıdır, o da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Çağrımızdır; Türkiye’nin en büyük coğrafyalarından bir tanesi olan Antalya’nın tüm ilçelerindeki yüreğinde vatan, millet sevgisi olan ve bu ülkenin kurtarıcısına yürekten bağlı olan, cumhuriyetin güzel insanlarını, Antalya’nın güzel insanlarını, baba evine davet ediyoruz.

Kurultaydan beri partiye çok yoğun bir üye katılımı var. Bunu bir kampanyaya dönüştürdük. Önümüzdeki günlerden itibaren hem sosyal medyada hem de il, ilçe başkanlıklarımızda bir üye katılım kampanyasıyla bu coşkuyu daha da yukarıya çıkaracağız. Ama şunu söyleyeyim; son hafta partiye katılan üyelerin yüzde 80’e yakını, hatta 80’in üzerinde yüzde 90’a yakını 30 yaş altındaki genç üyelerdir. Hoş geldi cumhuriyetin evlatları Cumhuriyet Halk Partisine!

İKTİDARA SESLENİYORUZ: ANTALYA’DAKİ TURİZM EMEKÇİLERİ VE NARENCİYE ÜRETİCİSİNİN DESTEKLENMESİ LAZIM

Antalya’nın güzel insanları, elbette güzel bir hava, güzel bir şehir ama her şey yolunda gitmiyor. Burada sizi çok tutmayacağım. Yarın turizmin sorunlarına, kentin sorunlarına da değineceğim. Ama bir gerçeğin altını çizelim. Burası Türkiye’nin gözbebeği bir yer. Turizmin sorunları var, turizmde çalışanların çok sorunu var. Oteller kapanıyor, şimdi boş sezon başlıyor. İşten çıkarmalar ve evi geçindirmenin zorluğuyla karşı karşıya kalan on binlerce emekçi var. Bir sosyal devlet, emekçisini; böylesine yoğun, enflasyonun yüksek olduğu, hayat pahalılığının yüksek olduğu ve kira artışlarının bilhassa çok fazla olduğu bir dönemde, bir şehirde yüzüstü bırakamaz. Buradan Turizm Bakanına sesleniyoruz. Buradan iktidara sesleniyoruz. Antalya’daki turizm emekçilerinin bu kış desteklenmeleri lazım, devletin şefkatli elinin onlara uzatılması gerekiyor.

Ayrıca bugün limon, portakal dalında kaldı, toplanamıyor. Yüksek maliyetler yüzünden, başka şehirlere naklinin çok pahalı olması yüzünden bu fiyatlarla toplanamıyor. Biz Cumhuriyet Halk Partili Büyükşehir Belediyelerini harekete geçirdik Hatay için. Ama Hatay deprem bölgesi. Antalya’da da, narenciye üreten tüm şehirlerde de bu büyük sorun var. Bunun için Toprak Mahsulleri Ofisinin narenciye üreticisine elini uzatması, ürününü alması gerekiyor. Bu çağrıyı buradan, Antalya’dan yapıyorum.

KONUT FİYATLARI BU KADAR TIRMANMIŞKEN BAŞTA MEMURLAR OLMAK ÜZERE MUTLAKA BİR DESTEK VERİLMESİ GEREKİYOR

Ayrıca Antalya’da çok önemli bir derdimiz var. O da şu; yabancılar geliyor Türkiye’de konut alıyorlar, 400 bin dolar karşılığı ay yıldızlı al bayrağın üzerinde olduğu pasaportu yabancılara veriyorlar. Bu, Antalya’da konut fiyatlarını fırlattı, kiraları yükseltti. Ama bu Antalya’nın memuru, Antalya’ya tayin gelen polisi, infaz koruma memuru, kendi halinde esnafı, her türlü devlet memuru bu kiralarla baş edemiyor. Önümüzdeki hafta bütçe görüşmelerinde de teklif edeceğiz; Antalya gibi, İzmir, İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde konut fiyatları bu kadar tırmanmışken başta memurlar olmak üzere bu kiralar karşısında mutlaka bir destek verilmesi gerekiyor, bunu istiyoruz, bunu seslendireceğiz.

CHP; SİZİN YUKARIDAN BAKTIĞINIZ, KÜÇÜK GÖRDÜĞÜNÜZ ESNAFIN, MEMURUN, EMEKLİNİN, EMEKÇİNİN PARTİSİDİR, ONLARI SİZE EZDİRMEYİZ

Şimdi Cumhuriyet Halk Partisinin önünde, bu güzel Antalya’da biraz önce söylediğim gibi hep beraber partimizin kapılarını ardına kadar açarak, Türkiye Cumhuriyetinin kurucu iradesi olan Cumhuriyet Halk Partisinin; işçilerin, memurların, esnafın, dar gelirlinin ve kendini yalnız hisseden herkesin partisi olduğunu vurgulayarak, Cumhuriyet Halk Partisinin ve cumhuriyetin kimsesizlerin kimsesi olduğunu vurgulayarak buradan sesleniyoruz: Türkiye Cumhuriyeti devletini yönetenler, bir grubun hükümeti değilsiniz. Oy aldığınız on milyonların hükümetisiniz. Seçimden önce oy toplarken ayağına gittiklerinize, şimdi yukarıdan bakıyorsunuz, kibirle bakıyorsunuz ve onları hayat pahalılığı karşısında, geçim zorluğu karşısında yalnız bırakıyorsunuz. Cumhuriyet Halk Partisi; sizin yukarıdan baktığınız, küçük gördüğünüz esnafın, memurun, emeklinin, emekçinin partisidir, onları size ezdirmeyiz. Karıncanın kardeşi vardır o da Cumhuriyet Halk Partisidir.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ UMUDUN PARTİSİDİR

Burası dünyanın en güzel ülkesi. Öyle ki, herkes bu ülke hakkında, bu ülke üzerinde hayal kuruyor. Doğrudur; herkesin gözü burada, herkes burada hayal kuruyor. Ama bu ülkenin gençleri, dünyanın başka ülkelerinde hayal kuruyor. İşte birilerinin her seçimde gündeme getirdiği beka sorunu… Beka sorunu diyorsanız bu ülkenin en büyük beka sorunu, gençlerinin geleceğini bu ülkede değil dünyanın başka ülkelerinde görmesi, oralarda aramasıdır.

Bütün genç kardeşlerime sesleniyorum. Size söz veriyoruz. Bu ülkeyi sizin hayallerini kuracağınız, gelecekte yaşayacağınız demokratik, güçlü bir ülke haline getireceğiz. Türkiye Cumhuriyetini Atatürk’ün işaret ettiği zengin, müreffeh, gelişmiş ülkeler seviyesine getireceğiz. Türkiye Cumhuriyetini Avrupa Birliğinin tam üyesi haline getirip gencimizin elindeki pasaportuyla istediğinde gittiği, istediği yerde okuduğu, istediği yerde gezdiği ama istediğinde de gelip müreffeh bir şekilde en büyük zenginliklerle bu güzel ülkede yaşadığı bir hale getireceğiz.

Bu ülkeden ümidi kesmeyin. Bu ülke umudun ülkesidir. Cumhuriyet Halk Partisi umudun partisidir.

SAHİP ÇIKIN PARTİNİZE!

Bundan sonraki süreçte yine Antalya’ya geldikçe sizlerle birlikte olacağız. Şimdi il binamıza gidiyorum. Orada yöneticilerimizle, belediye başkanlarımızla, ilçe başkanlarımızla bir toplantı yapıp Antalya’nın sorunlarını, dertlerini ne yapacağımızı birlikte konuşacağız. Ama baba evinin çoğalmasını, güçlenmesini ve bu sayede iktidara gelmesini isteyen sizlere Cumhuriyet Halk Partisini emanet ediyorum. Sahip çıkın partinize, sahip çıkın partinize!

Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Sağ olun, var olun.

CHP lideri Özel, konuşması sonrasında, CHP Antalya İl Başkanlığını ziyaret etti ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile büyükşehir belediyesinde bir araya geldi.