Gençler Elmalı’da okul tadilatında…

0
2018

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Gençlik Kolları köy halkını dinlemeye, köy okullarını ve camilerini yenilemeye devam ediyor!

Ülkemizde yeni eğitim ve öğretim dönemi başladı. CHP Antalya İl Gençlik Kolları yaz tatili süresince boya ve tadilatını yaptığı 2 ilkokuldan sonra, eğitim döneminin ilk haftasında 3. Okul boya ve tadilatını bitirerek faydalı hizmetlerine devam ediyor.

CHP Antalya İl Gençlik Kolları daha öncede 2 camii boyası ve tadilatını üstlendi. Elmalı Merkez Salur Köyü İlkokulu’nun boya ve tadilatını üstlenmekle ile kalmadı, çocuklara oyuncak, yaşlılara kıyafet yardımında da bulundu. Etkinliğe CHP Antalya İl Başkan Yardımcısı Cengiz GÜLEBAY, CHP Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Musa GÜL ve yöneticilerin yanı sıra partinin genç üyeleri de katılım sağladı. Köy sakinleri ve okulda öğretim hayatına başlayan minikler ile oyunlar oynayan ve sohbet eden gençler yaptıkları bu çalışmanın en büyük getirisinin çocukların gülümsemesi olduğunu söylediler. Etkinlik sonunda basın açıklaması yapan CHP Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül : ” Bugün bir emek dayanışmasını daha alnımızın teri ile tamamladık. Değerli dostlarım, bizim üstlendiğimiz bu sosyal yardım etkinliği kolay bir durum değildir. Bizler çoğu zaman son dakika hamleleri ile birçok engeli ve zorluğu aşarak bu görevi üstlenip tamamlıyoruz. İktidara el, pençe eğitim kurumu mensupları ile uğraşıyoruz. Bugün bu köyümüzün ilkokulunun boyarken köy halkımızın bizlere ulaşması sonucu etkinliği üstlendik. Bu çalışmadan sonra muhtarımız Veli Dikici de köy halkı olarak çok mutlu olduklarını ve CHP Antalya gençlik kollarına hep minnet ve sevgi duyacaklarını dile getirdi.

Bizlerden gelip yardım isteyerek Camilerini boyamamızı isteyen imamları geri çevirmeyip iki köy camisi boyadık. CHP’den kim ki yardım istedi, koşulsuz her türlü yardımı imkânlarımız doğrultusunda gerçekleştirmeye azim göstereceğimizi anlamalılar. Bizler CHP’li gençler olarak ihtiyaç sahibi olan köy okullarımıza yardım, umut ve sevgi ulaştırmaya devam edeceğiz. Ve yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olmaya devam edecek diyerek sözlerini tamamladı.