GENÇLERDEN HÜZÜN DOLU BELGESEL

0
1389

CHP Antalya İl Gençlik Kolları 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Gar patlamasında hayatlarını kaybeden gençlerin anısına belgesel gösterimi düzenledi.

Ankara Gar patlamasının yıldönümünde CHP Genel Merkezde gösterimi yapılan  “BABA BEN DE GİDEYİM Mİ ?”  belgeselinin ikinci gösterimi Antalya’da CHP Antalya Gençlik Kolları tarafından Konyaaltı Belediyesi Feslikan salonunda yapıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, İl Sekreteri Cengiz Gülebay, İl Yöneticileri, Milletvekilimiz Niyazi Nefi Kara, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, ilçe yöneticileri, Meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Anma Töreninde konuşma yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül, “Bizler tarifsiz acı duyduk, ama hiçbir zaman unutmadık. “Güvenlik açığı yok.” diyen İçişleri Bakanı’nı unutmadık. Kameralar karşısında “İstifa edecek misiniz?” diye sorulduğunda gülebilecek kadar insafsız olan 3 Bakan’ı unutmadık.” Dedi.

Türkiye’nin kalbi Ankara’da, insanlığımızın merkezi olan barışa karşı yapılmış bir alçak saldırının anmasında, sizlere ancak içten gelen bir acıyla seslenebiliyoruz. Birazdan izleyeceğimiz belgeselde, bir kardeşimiz demiş, “Baba ben de gideyim mi?” diye. İnandığı yolda, vazgeçmeden, içindeki tüm toplumsal duyarlılıkla hareket eden nice kardeşimizin barış diye haykıran seslerini bombalar ile bastırmak istediler. Kardeşliğe karşı öfke, barışa karşı kan kullanmak istediler. Korkutmak, yıldırmak, sindirmek istediler. Diyen Gül; “O gün orada kaybettiğimiz onca canın saf hayallerini istediler. Yetmedi, herkes gibi orada bulunan Malatya Gençlik Kollarındaki 11 arkadaşımızın annesinin, babasının hayallerini de istediler. Sevgiden korkan aciz varlıklar, işte onlar, içimizdeki o güzel insanı istediler.” Diye konuştu.

3 BAKAN’I UNUTMADIK

Gül: “Bizler tarifsiz acı duyduk, ama hiçbir zaman unutmadık. “Güvenlik açığı yok.” diyen İçişleri Bakanı’nı unutmadık. Kameralar karşısında “İstifa edecek misiniz?” diye sorulduğunda gülebilecek kadar insafsız olan 3 Bakan’ı unutmadık. Bunları unutmadığımızı çok iyi biliyor olmalılar ki, lanetlediğimiz bu olayın yıldönümünde de müdahalelerden çekinmediler, yine gaz yine şiddetle üzerimize geldiler. Ama bilemediler ki verdikleri hiçbir acı, ne oradaki 11 kardeşimize, ne de geride kalan ailelerine verilmiş kadar fazla olamazdı. Haksızlığa uğradığının farkında bir bedenin acı çekmeyeceğini bilemezlerdi.” Diye konuştu.

BARIŞ GELENE KADAR, BURADA KALMAYA KARARLIYIZ

Gül son olarak; “Bizler bugün buradayız, Tıpkı Ali İsmail’ler, Berkin’ler gibi buradayız, Malatya meydanında toplanır gibi buradayız. Bizler bugün eksiksiz buradayız, yüreğimiz tam, sevgimiz tam, inancımız tam olarak buradayız. Bugüne kadar unutmadık, bir an bile de unutmayacağız. Barış gelene kadar, acı dinene kadar, kardeşlik kurulana kadar burada kalmaya kararlıyız.” diyerek konuşmasını bitirdi.

CHP Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül’ün konuşmasının ardından yapılan  “BABA BEN DE GİDEYİM Mİ ?”  Belgeselinin gösterimi yapıldı.