İFTİRALARIN ODAK MERKEZİ CUMHURİYET OLMUŞTUR

0
3911

CHP Antalya İl Gençlik Kolları Cumhuriyet Gazetesine yapılan baskınları, göz altıları Attalos Heykeli önünde düzenledikleri basın toplantısıyla protesto ettiler.

CUMHURİYET GAZETESİ ATILAN İFTİRALARIN ODAK MERKEZİ OLMUŞTUR

CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, İl Yöneticileri, İl ve ilçe Kadın Kolları, İlçe Başkanları, ilçe yöneticilerinin katıldığı basın açıklamasında CHP Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül;  Cumhuriyet Gazetesine yapılan baskınları, göz altıları eleştirerek; “Araştırmacı gazetecilik ile özleşen bizleri demokrasi kültürünü ile tanıştıran yazarlarımızı çok iyi hatırlıyoruz. Herhalde demokrasi çabasından ki ne zaman bir faşist uygulama söz konusu olduğunda hep odak noktası olmuştur Cumhuriyet. Kominizim varken Kominst, Ergenekon varken Ergenekoncu, FETO varken Fetocu olmuştur. Hiç utanmadan atılan iftiraların odak merkezi olmuştur.” Dedi.

GÜL: “GERÇEKLERİN DAHA BÜYÜK PUNTOLARLA YAZILMASI İÇİN BURADAYIZ

Gül, “Bugün Cumhuriyet gazetesine karşı adı Cumhuriyet olan her şeye yapıldığı gibi bir operasyon, bir baskının tanıkları olarak buradayız. Gençlik olarak net bir şekilde söylüyoruz ki bizler büyüklerimizin duygularını çok iyi anlıyoruz. Neredeyse Cumhuriyetle yaşıt ve onun adına yakışır bir şekilde yayınlanan dedelerimizin, babalarımızın her gün koltuğunun altına alıp en baskıcı dönemlerde bile gururla gazetesini okuduğu, altında taşıdığı dönemleri bizlerde hatırlıyoruz. Kendi iftiralarını gözetmeksizin, kendi iftiralarını, yaş gözetmeksizin, saygı gözetmeksizin polisler eşliğinde adeta eziyet görüntüleri oluşturmasına neden olmuştur özgür yazılar. İşte bu nedenle hepimiz buradayız. Bizim lehimize olsun olmasın. Bizi sevsin sevmesin en önemli yeteneğimize saygı gösterilmesi için şuan hepimiz buradayız. Gerçeklerin daima üstün olması için, gerçeklerin daha büyük puntolarla yazılması için, bunun garantisi için genç yüreklerimizle buradayız. Ve hep beraber daha fazla burada olmaya devam edeceğiz.” Diye konuştu.