CHP GENÇLİĞİ ATA’NIN HUZURUNDA

0
2127

CHP Antalya İl Gençlik Kollarının organize ettiği 10 Kasım Atatürk’ü Anma Gününde Ata’yı yalnız Bırakmadı. Bu hüzünlü gururu yaşayan yüzlerce gencimiz, onlarca otobüsle, 10 Kasım’da bir tek O’na kavuşmak için hareket etti.

CHP Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül, Anıtkabir’den şunları söyledi:

Üzüntünün içinde gururun, yalnızlığın içinde birlik olmanın, yoksulluk içinde büyük bir aşkın günüdür bizim için 10 Kasım. Atamızın bir kişi olarak başladığı yolculukta bugün 80 milyon olabilmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

ATAMIZIN YOLUNDA HER ZAMAN GÖREV BAŞINDAYIZ!

Eğitimimizden çalışmamıza, yazdığımız yazıdan okuduğumuz kitaplara, öğrenim gördüğümüz binalara, teknolojilere, kısaca her şeyimizi borçlu olduğumuz Atamıza inanın ki görülmemiş bir arzu, istek ve saygı ile gittiler. Gençliğin verdiği mesaj çok nettir. Türkiye Cumhuriyeti kuruluşundan itibaren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sayesinde tüm Dünya’da büyük saygı uyandırmış ve onlarca ülkeye ilham vermiştir. “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” gibi temel ilkelerimiz uzun dönemler boyunca dünya politikasına yön vermiş ve halen daha etkisini sürdürmektedir. Diyen Gül, “Bizler, kalkınmanın, medeniyetin, tam bağımsızlığın, milletin egemenliğinin, insan haklarının, hoşgörünün artık sembolü haline gelmiş Atamızı zaten hiçbir zaman unutamayız, ancak tüm dünyanın aklında da bu fikirlerin yaşaması için çalışacağız.” Dedi.

Gül son olarak; “Çok iyi biliyoruz ki, bizler Atamızın yolundan gittikçe, Dünya’ya barışıyla, gelişmişliğiyle yön veren bir Türkiye’yi en kısa zamanda inşa edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve minnetle anarken, kendisinin söylediği aslolanın onun fikirleri olduğunu çok iyi bildiğimizi söylüyor ve onun bu mirasının farkında olarak kararlılıkla sahip çıkacağımıza O’nun ve halkımızın huzurunda söz veriyoruz. Atamızın yolunda her zaman görev başındayız!”