KADIN KOLLARI EV TOPLANTILARINDA

0
352

CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ve Yönetimi, 19 ilçede gerçekleştirdiği ev toplantılarıyla kadınlara Aile Destekleri Sigortası ve YaşamHak Projesi’ni anlatıyor.

Özellikle Kepez İlçesi’nde yoğun çalışmalar gerçekleştiren Nilüfer Deveci, kadınların sıkıntılarını dinleyerek, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu sıkıntılara yönelik projelerini anlatıyor.

CHP Antalya İl Kadın Kolları’nın geçtiğimiz günlerde Habibler Mahallesi’nde gerçekleştirdiği ev toplantısında CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci;

“ Mutfaktaki yangın ve ekonomik krizin sonuçlarından en çok etkilenen kadınlarımız, ülkemizi bu buhrandan kurtaracaktır. Bizler örgütlü mücadelemizle ülkemizi refaha ulaştıracağız. Yoktan var etmekten çok yoruldunuz biliyorum. Ama Artık bu yorgunluğa son vermenin zamanı geldi. Çare var,     çare biziz. Çözüm biziz. Umut biziz. ” Dedi.

“Aile Destekleri Sigortası ile artık geleceğinizden korkmayacaksınız. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, Aile Destekleri Sigortası ile Siyasi görüşünüze göre, İnancınıza göre, Cinsiyetinize göre,        Yaşınıza göre ayırmadan ihtiyacınız olan desteklere kavuşacaksınız.

Zaten hakkınız olan, sosyal yardımları almaya devam edeceksiniz. Aile Destekleri Sigortası ile; temel ihtiyaçlarınız, sağlığınız, çocuğunuzun eğitimi güvence altına alınacak.” Diye belirtti.

Nilüfer Deveci Şiddet Mağduru Kadınlara yönelik başlatılan YaşamHak projesi hakkında ise yeni bir uygulamanın hayata geçtiğini belirtti.

“YaşamHak projemiz kapsamında, artık şiddet mağduru kadınların yanı sıra kendini güvende hissetmeyen kadınlara da çare olacağız.

Toplu taşımada, sokak lambasının yeterli olmadığı bir yerde ya da yalnız yürürken ürken tüm kadınlarımız: Yalnız Değilsiniz, Biz Varız! 444 82 85 numaralı hattımızda size eşlik edecek olan bir kız kardeşiniz var. Kendinizi güvende hissetmediğiniz her yerde telefonun diğer ucundan size destek olacağız. Bir olumsuzluk yaşandığında kolluk kuvveti ile doğrudan iletişime geçerek, can ve mal güvenliğinizin sağlanmasını temin edeceğiz.” Dedi.

Ayrıca CHP İlçe Örgütlerinde de; 19 İlçede Kadın Kolları Başkanları ve Yönetimleri, İlçe Başkanları ve Yöneticileri, Mahalle temsilcileri ve Kadın Örgütü ile bir araya gelen CHP Antalya İl Kadın Kolları; toplantılarda Saha Çalışma Yöntemleriyle Aile Destekleri Sigortası ve YaşamHak Projesini anlatıyor.

Geçtiğimiz günlerde Alanya’da, Kadın Kolları İlçe Başkanlarıyla bir araya gelerek gerçekleştirilen geniş kapsamlı toplantıda CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci;

“Cumhuriyet tarihimizin en önemli misyonlarından biri olan, iktidar yolculuğumuzun öncüleriyiz.

Dayanışmaya, Konuşmaya, Birbirimize kardeşim demeye, Atatürk İlkelerinin ışığında yürümeye her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Sosyal Devlet anlayışına, Demokratik, Laik ve tarafsız bir hukuk devletinin yeniden inşasında; Örgütlü mücadelemizin gücüne ihtiyacımız var.

Bu birliktelikle kazandığımız Büyükşehir Belediyemiz gibi; birlikteliğimizi büyüterek, çalışmalarımıza, örgütümüze, güç ve destek vererek; inanıyorum ki Antalyamızda ilk seçimlerde çok daha başarılı süreçleri birlikte yaşayacağız.

Kadınlar getirdi denen bu iktidarı, yine kadınların mücadelesi değiştirecek. O Yarın ki güzel şeyleri, kadınların inancıyla, gücüyle, enerjisiyle, azmiyle, kararlılığıyla kazanacağız.

Cesaret biziz. Azim biziz. Emek biziz. Mücadele biziz.

Biz kadınlarız. Biz kazanacağız.   

Geliyor Gelmekte olan.” Dedi.