YAŞASIN 1 MAYIS

0
11

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününde Cumhuriyet Halk Partimizin çatısı altında binlerce emekçinin katılımıyla; Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.

İl başkanlığı önünde ki kalabalığa seslenen CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, “Hayat pahalılığına, rekor bir düzeye yükselen işsizliğe karşı iş, adalet ve özgürlük taleplerimizi haykırmak için bugün meydanlardayız. Çalışma koşullarının iyileştirildiği, emeğin hak ettiği değere ulaştırılması, güvenli ve adaletli çalışma ortamlarının oluşturulması, çözüm önerilerini ortak akılla ortaya koyan bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Haksızlıkların, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin olmadığı eşit ve güzel bir dünya umuduyla, katılan herkese teşekkür ederim.” Diye konuştu.

CHP Antalya İl Başkanımız Nuri Cengiz, İlçe Başkanlarımız, İl ve ilçe yöneticilerimiz, Milletvekillerimiz, Milletvekili adaylarımız, Döşemealtı Belediye Başkanımız Turgay Genç, Belediye Meclis Üyelerimiz,  Kadın ve Gençlik Kollarımız ve Partililerimizin yoğun katılımıyla İl başkanlığından başlayan kortej büyük dayanışmayı ortaya koyan demokratik kitle örgütleriyle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Aydın Kanza Parkından Cumhuriyet Meydanına yürüyerek coşkulu bir şekilde kutladılar.