KAMACI: KEPEZ’İ 30 YIL SONRA ALMANIN BEDELİNİ ÖDÜYORUZ

0
19

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, Antalya’da gerçekleşen teleferik faciası sebebiyle tutuklanmasına CHP Antalya İl Başkanlığı önünde tepki gösterdi.

İl Başkanı Nail Kamacı, İl Başkanlığı önünde açıklamalarda bulundu. ‘Adalet tutuklandı’ dedi. İl Başkanı Kamacı, “Yarın saat 13.00’de Adliye önünde yapacağımız basın açıklamasına bekliyorum” dedi.

CHP Antalya İl Başkanlığı önünde yapılan açıklamaya milletvekilleri, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı. Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, “Bugün hukuk adına Antalya’da garabet yaşandı. Türkiye Cumhuriyeti’nde deliller toplanmadan ilk kez bir tutuklama gerçekleşmiştir. O da Antalya’da Kepez’de olmuştur. Demokrasiye sahip çıkalım. Cumhuriyet’e sahip çıkalım. 12 Nisan’da saat 17.28’de istenemeyen kaza meydana geldi. Bu kazada bir vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralanan yurttaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum. Soruşturma başlatılmış olup, 23 Kasım’da istifa eden yönetim kurulu başkanı soruşturmaya tabi tutulmuştur. Soruşturma neticesinde sadece bakım hizmetlerinin olması gerekirken 35 gün olması dolayısıyla kendisi tutuklanmıştır” dedi.

İl Başkanı Kamacı, “Böyle bir adaletsizlik yok. 2 Ay önce Erzincan İliç’te toprak kayması oldu. Toprak kaymasında 9 vatandaşımız vefat etmiştir. Orada uzun soruşturmaların ardından 6 kişi tutuklanmıştır. O sorumluluğa imza atan Murat Kurum İstanbul adayı olmuştur. Türkiye’de adaletin geldiği durum budur. Kendinden olunca adalet kendinden olmayınca cezaevi. Yıllardır süren Çorlu Tren davası henüz tamamlanmadı. İnsanlar yıllardır mahkemelerde sürünüyor ama ne hikmetse bu soruşturma 2 günde tamamlanıyor ve belediye başkanımız tutuklanıyor. Adalet tutuklandı. Belediye başkanının tutuklanması Kepez halkının oylarının tutuklanmasıdır. Yarın saat 13.00’de Antalya Adliyesi’nde basın açıklaması yapacağız. Grup Başkanvekilimiz Ali Mahir Başarır, Ankara Milletvekilimiz Umut Akdoğan gelecek. Yarın herkesi oraya bekliyorum. Biz bugün Mesut Kocagöz ve CHP’liler Kepez’i 30 yıl sonra almanın bedelini ödüyoruz. Mücadelemiz demokratik yollardan sürecek” diye konuştu.